Ми любимо тварин це — наше покликання

Оптимальний вік

У якому віці каструють котів, залежить від стану здоров’я тварин. Здорових кошенят з усіма щепленням стерилізують із 6 місяців. До півроку котам не роблять кастрацію — у цей період відбувається активний розвиток організму тварини.

Найкраще проводити процедуру після першого року життя, коли кіт повністю сформований, та його гормональний фон стабільний. Виняток становлять вихованці, які живуть або виходять на вулицю — їх треба стерилізувати раніше, щоб тварина не була агресивною і не створила потомство.

Якщо до вас потрапила вже доросла тварина, терміни стерилізації не обмежені. До процедури ветеринарний лікар обов’язково має оглянути кота — проведення втручання хворим та ослабленим тваринам протипоказане.

Підшукуючи оптимальний вік для стерилізації, пам’ятайте, що молоді тварини легше переносять наркоз і саму процедуру в цілому.

Когда кастрировать кота

Якщо кіт живе вдома і не має проблем зі здоров’ям, ви вирішуєте, коли варто стерилізувати його. Таким тваринам процедуру рекомендують виконувати у таких випадках:

  • кіт постійно мітить територію;
  • не може привчитися до лотка — ходить у туалет у різних місцях;
  • кіт агресивний до людей та інших тварин;
  • тварина гризе речі та дряпає меблі.

Така поведінка — не завжди ознака недостатнього виховання кота або поганого характеру. Агресія та бажання помітити територію — це часті прояви надлишкового вироблення статевих гормонів. Кастрація дозволяє знизити прояв всіх симптомів або повністю позбутися їх.

У скільки років потрібно каструвати домашніх котів і коли це буде правильно, залежить від поведінки тварини. Поведінка тварини змінюється не відразу після процедури — необхідно достатньо часу, щоб гормональний фон змінився, і кіт до нього адаптувався.

Когда кастрировать кота

Проведення процедури

Каструвати кота можна у ветеринарній клініці чи виконати процедуру вдома. З якого віку можна каструвати кота в кожному конкретному випадку, скаже лікар після огляду та обстеження тварини.

Кастрація кота вдома має такі переваги перед процедурою в клініці:

  • Тварина відчуває менший стрес, коли перебуває у звичних умовах.
  • Вам не потрібно їхати в іншу частину міста.
  • Ветеринар приїжджає у зручний для вас час.
  • Ви не витрачаєте гроші та час на транспортування тварини.
  • Знижується ризик отримання інфекції від інших тварин, яких привозять до ветеринарної клініки.
  • Тварина постійно перебуває разом із власником, якого любить і добре знає.

Після процедури, незалежно від віку кота, потрібно забезпечити тварині спокій та дотримуватись усіх рекомендацій лікаря.

Якщо окрім кота в будинку проживають інші тварини, краще на деякий час (добу) виділити вихованцю окрему кімнату. Це дозволить йому адаптуватися та знизить рівень стресу.

Детальніше дізнатися про кастрацію, всі показання та протипоказання ви можете за телефонами 097-653-54-78, 093-970-26-38.

Ветеринарний лікар докладно розповість про втручання та реакцію тварин на нього. Ви самі вирішуєте де і в який час каструвати кота. Домовтесь про це з лікарем по телефону. І не забувайте про обов’язковий огляд тварин перед процедурою — кастрацію можна проводити тільки здоровим котам.

Дзвоніть та домовляйтесь про кастрацію кота на зручний для себе час!