Ми любимо тварин це — наше покликання

5 причин каструвати кота

Під час процедури тварині повністю видаляють сім’яники — вони продукують статеві гормони (зокрема і тестостерон) та виділяють сперматозоїди. Кастрація повністю усуває репродуктивну функцію тварини — здатність розмножуватися.

Нужно ли кастрировать кота

Власники домашніх тварин часто запитують: навіщо каструвати кота, якщо він живе у квартирі і не виходить на вулицю? Усунення репродуктивної функції — не єдина причина стерилізувати тварину. Існує ще мінімум 5 причин, які пояснюють, чому потрібно обов’язково каструвати кота:

  1. Погана поведінка. Кіт із надлишком тестостерону може дряпати шпалери та меблі, навіть якщо поруч стоїть спеціальне дороге приладдя для зточування кігтів. Тварина гризе взуття та робить свої справи у туфлі гостям — це все ознаки надлишку тестостерону в організмі.
  2. Неприємний запах. Сексуально-активний кіт постійно мітить територію, особливо якщо в будинку є інші тварини. Навіть господарі та їхні друзі можуть сприйматися як конкуренти.
  3. Агресія. Шипіння на дітей та дорослих, непередбачуваний характер і готовність вкусити в будь-яку хвилину — всього цього можна очікувати від кота з надлишком тестостерону. Він агресивний і може нападати на інших вихованців у вашій оселі без видимої причини. Особливу увагу на поведінку тварин варто звернути, якщо в будинку є маленькі діти — чи не подряпає їх кіт і не травмує під час нападу агресії?
  4. Втеча. Домашній кіт може випадково вибігти за двері, вистрибнути з вікна або з балкона, шукаючи кішку. Достатньо кількох секунд, щоб втратити улюбленця.
  5. Сексуальна активність. Жарти про березневих котів залишаються жартами. Тому що власники тварин добре знають, що молодий кіт відчуває потяг протягом цілого року. Навесні та восени він посилюється. І тварина починає голосно нявкати, шукати м’які іграшки та одяг, щоб задовольнити свої потреби.

Ще одна причина навіщо каструють котів — це зменшення популяції бродячих тварин. Якщо тварина все ж таки вибігла на вулицю, вона може зустріти молоду, привабливу і нестерилізовану кішку.

Нужно ли кастрировать кота

Виконання процедури

Навіть домашнього кота, який не виходить із квартири, треба каструвати. Це допоможе позбавитися безлічі проблем у поведінці тварини і стресів для її господарів.

Каструвати кота вдома у Києві зручніше з кількох причин:

  1. Тварина не відчуває стресу під час поїздки.
  2. Вам не потрібно відпрошуватись з роботи та їхати на інший кінець міста з котом.
  3. Тварина охоче дає себе оглянути та зробити наркоз, коли знаходиться поряд із господарем.
  4. Виходячи з наркозу, кіт перебуває у звичній атмосфері.
  5. Знижується ризик зараження інфекційними хворобами від інших тварин, які звертаються до ветеринарних клінік.

Сама процедура триває до 15 хвилин. Але до її проведення важливо оцінити стан здоров’я тварини та виключити всі протипоказання.

Протягом півгодини після кастрації необхідно уважно стежити, як кіт відходить від знеболюючих препаратів. Це допоможе виключити можливі ускладнення та легше адаптуватися вихованцю до нових умов життя.

Навіщо витрачати час та гроші, якщо ветеринар сам приїде до вас додому та швидко проведе втручання? Все, що вам потрібно — зателефонувати за номерами 093-970-26-38, 097-653-54-78 та уточнити зручний час.